Захід про працю

Якщо ти хочеш більше мати,

Тоді працюй, працюй, мій брате,

І не жалій ні сил, ні рук,

Доколи в грудях серця стук.

Генріх Акулов

У пору навчання та збору урожаю пройшло у Вороновицькому НВК свято на тему «Праця – джерело життя й головна його прикраса». Учні 4 класу на чолі з класоводам Дерев’янко І.В. розповіли про значення праці в житті людини. У святі взяли участь учні 1, 3, 8,9  класу, жителі села - представники різних професій.  Діти переглядали мультфільм «Ким бути», розповідали вірші (О.Орача «Ким бути» та ін.), розгадували загадки  про професії, співали пісні («Грицю, Грицю, до роботи», «Чи я не хазяйка», «Два півники, два півники»), складали прислів’я з розсипаних слів. Особливу увагу було приділено професії хлібороба. Рибак Наталя, учениця 8 класу, продекламувала поезію М.Рильського «Не кидайсь хлібом».Учні грали в гру «Де починається хліб?», розповідали прислів’я про хліб, виконали пісню «Пшениченька» та пригощали гостей смачними стравами з борошна.

Завершилось свято оповіданням В.Сухомлинського «Втрачений день», прослухавши яке,  всі присутні змогли зробити  висновок: як потрібно жити.

Все  від праці у світі цьому:

Залізниці, шляхи, мости.

Пам’ятай! На шляху земному

Вік трудитись повинен ти!

Бо у праці є дужі крила,

Що підносять людину ввись!

Ось поглянь навкруги, дитино, -

Всюди люди доклали рук!

Мчить ракета до зір невпинно,

Чути  ніжний сопілки звук.

Всюди праця, важка робота,

Щоб в житті досягти мети.

Як трудитися є охота,

То людиною станеш ти!

Куй залізо, поки гаряче,

Змалечку працювати вчись!